سخن روز
امروز : دوشنبه 04 مهر 1401 برابر با و Mon 26 Sep 2022

پیوند‌های مفید

نظرسنجی

تمایل به تحصیل و زندگی در کدام کشور را دارید؟
آلمان

اتریش

• آرشیو نظرسنجی‌ها     

دانشجویان مستعد دانشگاه تهران بورسیه می‌شوند

دانشجویان مستعد دانشگاه تهران بورسیه می‌شوند

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران از بورسیه دانشجویان برتر و مستعد دانشگاه تهران توسط این بنیاد خبر داد و گفت: دانشجویانی که معدل آنها بالای 17 باشد و از نظر تحصیلی مستعد شناخته شوند توسط بنیاد حامیان دانشگاه تهران بورسیه می‌شوند.

دکتر محمود کمره‌ای در دومین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران که امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، گزارشی از روند فعالیت این بنیاد ارائه داد و افزود: بنیاد حامیان دانشگاه تهران از مهرماه سال 94 که فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد تا به امروز حدود 850 حامی دانشجو یا خیِر عضو دارد که دانشجویان مستعد و برتر دانشگاه تهران تحت پوشش حمایت‌های مالی این خیرین قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس بازنگری‌هایی که در آیین‌نامه بنیاد حامیان دانشگاه تهران انجام دادیم تصمیم بر این شد که تنها دانشجویانی که از نظر تحصیلی و آموزشی برتر و مستعد شناخته می‌شوند تحت پوشش حمایت‌های این بنیاد قرار بگیرند و توسط تحت پوشش خیرین این بنیاد بورسیه شوند که داشتن معدل بالای 17 یکی از شرایط تحت پوشش قرار گرفتن دانشجویان در این بنیاد است. در واقع با توجه به تعداد خیرینی که در بنیاد وجود دارد امکان اینکه تمامی دانشجویان از تحصیلات بورسیه استفاده کنند، وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: در صورتی که تعداد افراد خیر جدید به این بنیاد اضافه شوند و درخواست داشته باشند که براساس آن بخواهند هزینه تحصیلی یا به نوعی به دانشجویان کمک‌تحصیلی پرداخت کنند شرایط در آیین‌نامه تغییر خواهد کرد و این بنیاد به دانشجویان متقاضی هزینه تحصیلی پرداخت می‌کند.

دکتر کمره‌ای خاطرنشان کرد: در طول یک سال فعالیت بنیاد حامیان دانشگاه تهران تعداد 1250 دانشجو توسط هفت بنیاد و خیر بورسیه شده‌اند که این آمار در طول مدت محدود فعالیت بنیاد قابل تامل است.

وی همچنین ایجاد انگیزه در بین دانشجویان برای پذیرش مسوولیت‌ اجتماعی را یکی از مهمترین اهداف تشکیل بنیاد حامیان دانشگاه تهران عنوان کرد و افزود: در واقع بورسیه دانشجویان از طریق بنیاد حامیان دانشگاه تهران موجب تشویق کار خیر در بین دانشجویان و ایجاد انگیزه بیشتر آنها برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی خواهد شد. تا اینکه این دانشجویان خودشان نیز در آینده به جمع خیرین بپیوندند و همچنان که بسیاری از این افراد امروزه خودشان خیر شده‌اند.

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه میزان مشارکت برای انجام کار خیر و استقبال جهت عضویت در این بنیاد بسیار چشمگیر است. به طوری که این استقبال موجب شده در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران علاوه بر بورسیه دانشجویان، فعالیت‌های دیگری نیز در مسائل مختلف علمی آموزشی و غیره نیز انجام دهد.گروه : بورسیه ها - تاریخ : 1395/10/15


بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
9- سایت دانشپذیر و موسسه اعزام دانشجو مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست